HEM. Müdürü İlhan Garip Kültür Merkezi’ni ziyaret etti .!

HEM. Müdürü İlhan Garip Kültür Merkezi ni ziyaret etti.

Karasu HEM. Müdürü olarak Kültür Merkezine ilk ziyaretini gerçekleştiren İlhan Garip, “Kuzeyin Yıldızları” halk oyunları kadınlar topluluğunun çalışmasını izledi.

Karasu HEM. Tarafından açılan tüm kursları ziyaret ettiğini söyleyen İlhan Garip, özellikle halk oyunu kurslarını çok beğendiğini ve bu kurslardaki öğrencilerin özellikle büyük annelerimizin zamanında oynadıkları oyunları da öğrenerek gelenek ve göreneklerimizi yaşatmalarını çok arzu ettiğini ifade etti.

Bu ziyarette hazır bulunan HEM. Müdür Baş Yardımcısı Ali Ateş de yaptığı konuşmada özellikle bu halk oyunu topluluğun çalışmalarının üç yıldır yoğun şekilde sürdüğünü ve aralarındaki birlik – beraberliğin çok taktire şayan olduğunu söyledi. İki yıl içerisinde hem ilçede, hem de il merkezindeki bir çok üst seviyede gösteriye çıkan bu ekibin medeni cesaretini de taktirle karşıladığını ifade etti.

“Kuzeyin Yıldızları” halk oyunları topluluklarının antrenörü olan İsmail Hakkı Yavuzyiğit de her zaman desteklerini kendilerine sunan HEM. İdarecilerine ve böyle güzel bir salonda çalışma imkanını kendisine veren Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspirpğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Püskül Tatlı ya çok teşekkür etti. Hasan Ekşi Kültür Merkezini yaparak Karasu Belediyesinin hizmetine sunan Hasan ve Kemal Ekşi kardeşlerin bu davranışının tüm diğer iş adamlarımıza da örnek olmasını gerektiğini söyleyen Yavuzyiğit, İlçede ve ildeki gösterilerle kendilerini çok geliştirdiklerini artık yurt dışı gösterilere odaklandıklarını özellikle belirtti.

karasu-hem

Haber : Karasu TV
Karasu Halk Eğitim Haberleri
Kaynak : İsmail Hakkı YAVUZYİĞİT

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *