Jak – Jandarma Arama Kurtarma Ekipleri 14 Km Aşağıda Buldu.

[ ViDEO HABER ] http://karasu.tv

Sakarya’nın Karasu ilçesi’ne bağlı Adatepe mahallesi’nde yaşanılan traktör kazasında başlatılan Sakarya nehrindeki aramalarda, 10. günde sonuç alınarak 14 Km ileride dallara takılmış olarak cansız bedenine ulaşılan Osman Karakullukçuoğlu’nu JAK Ekipleri buldu.

Çalışmaları titizlikle yürüten JAK, Hem nehirin orta kısımında hemde kıyı kesimlerini tarayarak Yeni Mahalleye kadar ilerlemeyi planlıyordu. İşte bugün 11:40 sularında Hürriyet Mahallesin’de bulunan taş ocağının alt tarafında dallara takılmış olarak bulundu.

İŞTE TÜM SÜREÇ.

Aramalara ilk olarak bölgede yerleşkesi olan Sakder ekibi başladı. Daha sonra gruba Sake ekibi katılırken İlk traktörün olduğu noktaya dalış yapan Sakder ekipden iki dalgıç aşırı akıntıdan dolayı ve görüş yetersizliğinden bir sonuca varamazken, bölgeye Afad ve akşam saatlerinde de Kocaeli’nden Deniz Polisleri geldi. Gece yapılan çalışmalardan da sonuç alınamazken 2. günde mahalle, sakinleri ellerindeki uzun demirlerle traktörün yerini tesbit etti. Aynı noktaya dalış yapan Deniz Polisi traktöre sapan bağlarken vinç yardımı ile bulunduğu yerden kaldırıldı.

Ancak Osman Karakullukçuoğlu traktör bürgüsü içinden çıkmazken çalışmalara nehir üzerinden devam edilmesi kararlaştırıldı. Tüm bu süreçler devam ederken,

Bölgeye İstanbul ve Ankara’dan JAK Ekipleri gelirken değişik konumlarda arama tarama faliyeti başlattı. İlk noktaya dalış gerçekleştiren JAK, Daha sonra kıyı şeridini sağ ve soldan boşluk bırakmadan taramaya başladı. İşte bu tarama sonucunda 14. Km’de sonuca ulaşıldı.

#Karasu #KarasuTV #JAK #AFAD #SAKDER #SAKE #JANDARMA #ARAMAKURTARMA

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *