Pamukova Belediyesi Basın’a Resti çekti

Sakarya İlçe Belediye’lerinden olan Pamukova Belediyesi Sakarya genelindeki bazı çıkan haber ve içeriklerle alakalı basın açıklaması yaptı. Mevcut çıkan haberleri yalan ve itibarsızlıkla nitelendiren Belediye bu yayın organlarını ellerindeki kanıt ile duelloya davet ederken gerekli yasal çalışmaların başlatılacağını dile getirildi. Belediye Basın birimi yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. İşte o Açıklama.

YALAN VE İFTİRALARA CEVAP

Değerli Kamuoyu;
11 Ocak 2016 tarihinde internet haberciliği yapan www.medyadetay.com ve onu referans göstererek www.yeniseshaber.com, www.akyazihalkinsesi.com, www.sakaryahaber.com, www.srtmedya.com, ve www.adapostasi.com adlı internet sitelerinde belediyemiz (Pamukova Belediyesi) hakkında müfettişler tarafından 3 gündür incelemeler yapıldığı, tüm hesap, ihale ve sosyal yardımların mercek altına alındığı türünde yapılan haber tamamen iftira, yalan, ve asıl olup hiçbir satırı gerçeği yansıtmamaktadır. Haber asparagastır ve kamuoyu nezdinde Pamukova Belediyesi’ni küçük düşürme, itibarsızlaştırma amacına yönelik servis haber niteliği taşımaktadır. Sanki Pamukova Belediyesi’nde usulsüz bir takım işler yapılıyor algısı yaratarak bu haberi servis edenler, kendi internet sayfasında yer verenler basın ilke ve ahlakından zerre derece nasiplenmemiş, haberciliğin sorgu, araştırma evrelerini hiçe sayarak oturduğu yerden klavye haberciliği yapanlardır. Belediyemizde ne şuan, nede daha evvel bu yönde bir müfettiş sorgulaması olmamasına rağmen yapılan bu haberin art niyetli ve maksatlı olduğu şüphesi bizde ağır basmaktadır. Haberin ilk yayına girdiği internet sitesi olanwww.medyadetay.com adlı sitenin yetkililerinden Serkan OKUMUŞ adlı kişiyle telefon görüşmesi yapmamıza, kendisine; yapılan haberin gerçeği yansıtmadığı ve yalan haber olduğunu defeatle söylememize rağmen, söz konusu haberin yayınlaması bizde farklı bir algıya sebep olmuştur. Pamukova Belediyesi’nin büyük işleri, büyük yatırım ve projeleri bir bir hayata geçirmeye başladığı bu dönemde, yapılan bu yalan haber tarafımızca hayli manidar bulunmuştur.

Böylesine yalan haberlerle çalışanlarımızın şevkini ve heyecanını kırmaya, enerjisini ve zamanını bu tür mesnetsiz iddialara harcamaya, halkımızı yanıltmaya çalışanlara karşı biz hayli şerbetliyiz. Meyve veren ağaç taşlanır misali üzerimize taş atılmasına alışığız. Ancak üzerimize çamur atılmasına seyirci kalmaz, kuru gürültüye pabuç bırakmayız. Sağ yüzümüze tokat atana, sol yüzümüzü de çevirerek burası boş kaldı demeyiz.
Pamukova Belediyesi her iş ve işlemini, hizmet sunumunu yasa, kanun ve yönetmeliklerin çizdiği sınırlar dâhilinde yapan müstesna bir kurumdur. Hiç kimsenin ne kurumumuzu nede kurumumuzda çalışan personelimizi zedelemesine, töhmet altında bırakmasına asla müsaade etmeyiz.
Buradan açık açık belirtmek isteriz ki; Pamukova Belediyesi’nde görev yapan onlarca çalışanı töhmet altında bırakarak, itibar cellâtlığına soyunan, Pamukova Belediyesi’nin şerefli adını yolsuzlukla yan yana zikrederek haber yaptığını zanneden bu sözde habercilerden/internet sitelerinden hukuk önünde en ağır bir şekilde hesap sormak bizim için bir görev haline gelmiştir. Hiçbir ciddiyet, hiçbir tutarlılık, ilke ve etik tanımadan sansasyon yaratmak niyetiyle ortaya konan içi yalan ve iftira dolu bu servis haberi yapanların, yaptığını yanına bırakmaz, hukuk sınırları içerisinde mücadelemizi sürdürürüz.

Değerli Kamuoyu;
Bir yazının haber değeri taşıması için onun doğru ve gerçeği yansıtması gerekir. Aksi takdirde iftira yazısı ile haber yazısı arasında hiçbir fark kalmaz. Şimdi bir çağrı yapıyor ve tüm bu iddia sahiplerini yalancı ve müfteri konumuna düşmemeleri için iddialarını delilleriyle ispat etmeye davet ediyorum. Çünkü habercilik etiği bunu gerektirir. Diğer türlü yapılan her haber itibar cellâtlığından öte bir anlam taşımayacaktır.

Değerli Kamuoyu;
Pamukova Belediyesi dün olduğu gibi bugünde ve bundan sonrada yürürlükte bulunan yasa, kanun ve yönetmeliklere uygun bir şekilde, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda hizmetlerine devam edecek ve halkımızda heyecan uyandıran projelerini bir bir hayata geçirecektir. Durmak Yok, Hizmete Devam.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

PAMUKOVA BELEDİYESİ
BASIN-YAYIN

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *