Sakarya’da Deprem, Geyve Taşoluk

Sakarya’da 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerde de hissedildi.

TASOLUK-GEYVE (SAKARYA)
Tarih: 22/10/2014  Saat: 20:11:05
Sakarya’nın Geyve ilçesine Bağlı Taşoluk merkez üssü olan 4,5 Şiddetinde deprem yaşandı.. Deprem Çevre İllerde’de hissedildi..! Depremin 7,6 Km altda olduğu kaydedildi. Açıklama ANKARA’dan geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığınca yapılan açıklamaya göre, merkez üssü Geyve ilçesi olan 4,5 büyüklüğünde deprem oldu.

Deprem çevre illerde de hissedildi.

Açıklamada, AFAD Türkiye Deprem Veri Merkezinden alınan verilere göre saat 20.11’de SakaryaGeyve’de 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği hatırlatıldı. Depremden 5 dakika sonra bölgede 1,5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği belirtilerek 6,16 kilometre derinlikte meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki deprem bölgesine en yakın yerleşim yerinin 3,09 kilometre uzaklıktaki Bilecik Osmaneli ilçesinin Kızılöz köyü olduğuna işaret edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“AFAD Sakarya ve Bilecik ile çevre il ve ilçelerdeki diğer birimlerle yapılan haberleşmelerde meydana gelen depremle ilgili olumsuz herhangi bir ihbarın olmadığı tespit edilmiştir. Deprem, Sakarya, Bilecik il merkezleri ve ilçelerin yanı sıra bölgenin büyük bölümünde vatandaşlarca hissedilmiştir. Bölgedeki deprem aktivitesi, Başbakanlık AFAD tarafından 7/24 izlenmektedir.”

HİSSEDİLDİĞİ BÖLGELER

deprem-1

deprem

SAKARYA GEYVE TAŞOLUK DEPREM BİLGİSİ

Kaynak : Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *