Sen Beni Tanıyormusun ..?

BİR GAZETECİ ve ARAMA KURTARMA GÖNÜLLÜSÜ OLARAK

Sakarya’nın Karasu İlçesi’ne bağlı Adatepe Mahallesi’nde Sakarya nehirine traktörü ile yuvarlanan Hacı Amcamız için 12 Mt’de Arama Kurtarma faliyeti gerçekleştirdik ancak Sakarya Nehiri Aşırı akıntı ve Görüş seviyesi sıfır olduğundan zeminde de ağaç ve dal parçaları bizleri oldukca zorladı. Mevcut bölgede ” Sakder, Deniz Polisi ve Sake ” ile ortak çalışmamızda elimizden gelen hertürlü imakanı seferber etsekde bir sonuç alamadık. Ancak bölgeye gelen bir grup GAZETECİ MESLEKTAŞLARIMIZ  Elbetde görevlerini yapacaktır ki bölgede güvenlik çemberi oluşturmak isteyen Jandarma ekibi en doğal görev hakkıdır.

BENİM KİM OLDUĞUMU BİLİYORMUSUN ..?

GAZETECİ Olay yerine gittiğinde BASIN KARTINI Çıkarır boynuna asar. Oda olayın nabzına göre değişir. Ve bu herkes tarafından görünür ki Kolluk Kuvveti karşısına çıktığında adam seni tanır..! SANA Sen kimsin diye sormaz. Oda ortamın nabzına göre sana insiyatif sağlarsa olay yerine alır veya almaz..! ANCAK : Sen beni tanıyormusun kimliğimi göstermiyorum ibaresini kullanırsan ( Sen hangi zihniyetde bunu sarfettiysen ) Olay yerindeki gergin eş dost akraba seni orda paketlemeye kalkar..! İşin en ilgin yanıdır ki yine o vatandaşın elinden seni o sözleri sarfettiğin kişi ve kişiler kurtarır. Bak burda yine hasassas ince düşünce vardır ki herzaman söylerim ” HAYAT DAİMA ÖĞRENİME AÇIK BİR UÇSUZ BUCAKSIZ KÜTÜPHANE GİBİDİR. ” Yaşayarak Öğretirler ve Öğreniriz İster Profesyonel İster Çaylak İster Bilmem Ne..!

HANGİ RUHLA..!

YAPILAN ve ATILAN Manşet Bir GAZETECİ Olarak KARASU BASIN’ına yakışmadı..! İşimize gelince siyasetçi işimize gelince gazeteci olmak işimize gelince facebook haberciliği, işimize gelince web haberciliği yakıştırması ise meslektaşımada yakışmıyor. Nereye çekersen BASIN Mantığı değil DOĞRU Olanını yapmak en mantığı.. HELEKİ MİLLİYETÇİ RUHLA DEVAM ETMEK ” POLİS ve JANDARMA ” İle sürtüşmeye girmek sizce ne derece bu ruhu taşır..?

SEN KİMSİN..!

Kamuoyuna hitaben Kimlik karmaşası yaşayan kişi ve kişiler kendi içinde savaşları asla bitmeyecekki  gündelik hayatlarında güne ve zamana göre şekillenmek kişilik eksikliği yaşamanın tam merkezi. Bu ne sana ne çevreye nede örnek teşkil edeceğin İLÇE’ye yarar sağlayacaktır.  SİYASETÇİMİ – GAZETECİMİ …?

ARAMA FALİYETLERİ DURDU..?

Yaklaşık 4,5 Saat suda vaka arayarak saat öğle vaktinden gece 22:10’da olay yerinden ayrılmış birisi olarak hiçbir ” Arama Kurtarma Faliyeti ” durmadan buzgibi suda bir fiil arama yaparak çalışmalarımıza devam ettik.  Sözkonusu bazı kesimleri JANDARMA’nın halkı galeyana getirme gibi durumu ortaya atmış buna istinaden de Arama Faliyetleri Durdu yalanını beyan etmekle kalmayıp, ( Sakarya Nehirine Yuvarlanan Kişinin ) Ailesinin bölgeye gelen gazetecilere göstermiş olduğu tavır ve davranışları bilmeyerek ithamlarda bulunması ayrıca üzüntü yaratacak dereceye gelmiştir.

Bunca yaşanılanlar ortada iken bunu Haber Başlıklarına ve Sosyal Medya ortamlarında birşeyler yapıyormuş edasıyla paylaşım sunananlar hiçbirşeyden habersiz beğeni yapanlarıda ayrıça kenara koymak gerekirse tüm emekleri görmezden gelerek karalama kampanyasına girenleride ayrıca alkışlıyoruz.

Bizler daima gerçekleri görerek yazmak ve haberlerimize taşımak adına çalışmalarımızı yürüterek sizlerin fikirlerinde olmayan kişi ve kişileri belteraf etme eğiliminde olan bazı kişi ve kişileri bizler yinede ” PROFESYONEL HABERCİLİK ve BU OLAYA İSTİNADEN  İNSANİ ve VİCDANİ DEĞERLERİNİ ORTAYA KOYUP ” Tüm tehlikelere rağmen Sakarya Nehirinin Hırçın ve Bulanık sularında İNSANLIĞA HİZMET Sunabiliyorsak NE MUTLU BİZE ve BİZİM GİBİ DÜŞÜNENLERE.

SAYGILARIMLA

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *