Yassıgeçit Mahallesi’nde Bakın evden neler çıktı.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen hassas çalışma sonucunda Karasu İlçesi’ne bağlı Yassıgeçit Mahallesi’nde bir eve yapılan baskında mini silah imalat atölyesi ile karşılaşılırken evden çıkanlar ise şok etkisi yarattı.  25 Ekim 2017 Tarihinde yapılan istihbari ve İl Jandarma Komutanlığı’nın Hassas yürütmüş olduğu titiz çalışma ile eve şok operasyon düzenlendi.

EVDEN ÇIKANLAR.

İcra edilen bu operasyonda, 203 Gr Kubar Esrar, 134 Gr Kenevir Tohumu, 1 Adet 7.62 mm çapında Tabanca.  1 Adet 9 mm çapında tabanca. 4 Adet Kurusukı Tabanca. 14 Adet Şarjör. 8 Adet Tabanca Namlusu. 70 Adet Tabanca Mermisi. Ve 100 a-Adet Kurusıkı tabanca mermisi ele geçirilmiştir.

Evde Atölye olarak kullanılan oda içersinde Silah İmalatına yönelik 1 Adet Elektronik Kumpas ( Namlu İnceltme Ayar Aparatı ) 1 Adet Dik Matkap Norna Makinası. 1 Adet El Spirali. 1 Adet Takım Çantası. Ve içerisinde Namlu yapımında kullanılan aparatlar. 1 Adet mengene ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili olarak S.T İsimli şahıs gözaltına alınmıştır.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı’nca ; Suçlu ve Suç unsurlarına yönelik operasyonlara ısrarla devam edilecek olup, duyarlı vatandaşlarımızın 156 Jandarma İmdat telefonlarına kaçakcılık ve diğer olaylarla ilgili ihbarları zamanında bildirmeleri mücadelelerdeki etkinliği artıracaktır.  denildi.

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *