Arazi Sakaryadan kum yol kenarından.

Sakarya’nın Karasu İlçesine bağlı Denizköy Camili Tepe mevkisinde İddialara göre 7 Ocak 2016 tarihinde  yol kenarında kum yüklemesi yapan Karasu Belediyesi’ne bağlı iş makinası ve kamyonlar yoldan geçenlerin dikkatini çekti. Haber sayfamıza ulaşan bu bilgi dahilinde mevcut yerde, Yükleme yapılan kamyonların ( 4 ) adeti yola çıkması ile bunlardan ( 2 )’ ikisinin Karasu Belediyesi şantiyesine intikal ederken ( itfaiye yanı ) diğer ( 2 )’ ikisinin Yeni Mahalle Greenpark karşısında boş bir alana döküldüğü gözlendi.

Konu ile ilgili Karasu Belediye’sinden henüz yazılı basın açıklaması yapılmazken, ilgili konunun Karasu Kaymakamlığı’nın bilgisi olmadığını ve gerekli çalışma yapılacağına dair bilgi alındı. Mevcut bölgede çalışma yapılmasının Sakarya Valiliğinin izin kapsamında olduğunun dikkatini çeken Belediye yetkilileri, ( akıllara bu yapılan çalışmanın suçmu değilmi sorusu getirdi. )

Geçmiş tarihlere bakarsak Sakarya YeniGün gazetesine haber olan ( Karasu Belediyesi’ne kum cezası ) başlığında haber yapılmış ve bu ibarelere yer verilmişti. Şimdi ( YASAL MI – SUÇ MU ) İşte o haber.

Alınan bilgiye göre, bir ihbar üzerine harekete geçen Karasu Kaymakamlığı Özel İdare Müdürlüğü ve Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Karasu Belediyesi görevlilerini Karasu’nun Liman mevkisinden kaçak kum alırken suçüstü yakaladı. Çalışmayı durduran ekipler, bölgede inceleme yaparak Karasu Belediyesi’ne cezai işlem uyguladı. Belediye hakkında olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Daha önce de ceza almışlar

Karasu Kaymakamı Murat Duru olayı doğrulayarak, “İhbar üzerine ekiplerimiz belediye ekiplerini kaçak kum alırken suçüstü yakaladılar. Belediyeye cezai işlem uygulanırken gerekli soruşturma başlatıldı. Göreve geldiğim günden itibaren Karasu’nun her noktasında kim olursa olsun kum almaya müsaade etmeyeceğiz. Daha önce de belediye ve müteahhitler kaçak kum alırken yakalanıp cezai uygulanmıştır” dedi. ( 1 Ocak 2011 ) Cumartesi

HABER : Karasu TV

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *