Bir Belediye, Hızına yetişemeyen Muhalefet

Geçmiş tarihlerde olduğu gibi birçok sansasyonel haberler ile gündeme gelen Karasu Belediyesi yine gündem yaratan bir başlıkla sansasyonel bir şekilde basın’a konu oldu.

Karasu’da Haber yapan ( Karasu Haber Gazetesi ) 28 Nisan 2016 Tarihli ( MHP Dava açtı: O Arsa satışı iptal edilsin ) başlıkla okurlarına bu haberi duyurdu. Söz konusu haber içerikleri ile alakalı en dikkat çeken Karasu Yeni Terminal yanında bir arsa satışı ile alakalı iddialara göre usulsüz olmasıydı.

Karasu Belediyesi Meclis salonunda ( 6 Nisan 2016 ) tarihli meclis toplantısında dile getirilen söz konusu arazi satış veya ihale süreçlerinin meclis üyeleri tarafından haberleri olmadıkları dile getiren muhalefet partili bazı meclis üyeleri arazi satışları konusunda usulsüzlük yapıldığını dile getirdiler. Öte yandan söz konusu başlıklar dahilinde Mhp Grubu meclis üyelerinden olan Fatih Şentürk, Selver Özdemir, Muharrem Kara, Ferhat Ekşi ve Hakan Özmen ve Mehmet Çatalbaş tarafından 28 Nisan 2016 Perşembe günü Sakarya 1. İdare Mahkemesi’ne bir dilekçe vererek yeni terminal arazisi yanında bulunan 3.397 m2 olan arazi ile ilgili mahkemeden yürütmeyi durdurma talebi ile başvuruda bulunuldu. Tüm bu süreçler devam ederken akıllara gelen ilk soru ( Bu satışlardan haberimiz yok veya bilgilendirme olmadı ) ibareleri kullanan muhalefet grubu üyelerine istinaden Belediye bu tarz işleri çok iyi yapıyorda muhalefetmi geride kalıyor, yoksa belediye içinde sessiz bir işleyişin sonradan gelen ayak seslerimi olduğu sorusu geliyor.

Zaman neleri gösterir bilinmez ama ( Gündemde kalma başarısını elinde tutan Karasu Belediyesi ) yeni bir sansasyonel işlere imza atarmı bilinmez ancak, Bahsi geçen tüm bu süreçler sonuçlanınca değil başlamadan dile getirilmesi en makul çizgi olacakmıdır ki ilerleyen zamanlarda bunu hep birlikte görecez.

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *