Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Aziziye mahallesi [ Eskii İtfaiye ] mevkii’nde kullanılan bir depoya Karasu Kaymakamlığı makamınca yıkım kararı verildi.

Bölgeye giden Jandarma ve Polis ekipleri ile iş makinaları, mevcut alan etrafına çevrili betonarma duvar’dan başlamasıyla ortam biranda gerildi. 80 Yaşında bir anne ise iş makinası üstüne çıkarken polis’e taş attığı iddiasıyla iki ( 2 ) kişi Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Öte yandan bina sahiplerinden edinilen bilgilere göre mevcut alan, 35 sene önce alındığını ancak o tarihlerde hiçbiryerde tapu olmadığını bizde bunun üzerinde durmadıklarını dile getirilirken, Karasu’da iki yıl önce sel geldiğini ve bu selden mağdur oldukları için beton haricinde bu alana bir depo kurulumu için Belediye Başkanı’ndan izin aldıklarını ve ancak bizlere sözlü izin verdiklerini dile getirdiler. Bunun içinde etraftaki duvardan başlayarak yıkım kararı alındı diye belirttiler.

Bizlerin hiçbir polis ve devlet kurumlarıyla işimiz yok onlarda emir kulu diyerek açıklamalarda bulundu. En dikkat çeken ayrıntılar ise bazı kişi ve kişilerce iş makinasının camları kırıldığı gözlemlendi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir