Kısa Süreliğine Kapalı

ACARLAR LONGOZU’NDAKİ YÜRÜYÜŞ YOLU KAPATILDI..

Karasu yöresinin önemli turizm bölgelerinden olan Acarlar Longozu’ndaki yürüyüş alanlarının deforme oluşu nedeni ile bakıma alındı. Bakım nedeni ile geçici olarak bu alan kullanıma kapıldı. Sakarya İli’nin her yeri, her ilçesi farklı güzelliklerle dolu.. Denizi, kumu, doğası ile yıllardır önemli bir turizm getirisi olan ilçelerden Karasu, son yıllarda keşfedilen ve önemli turizm akını çektiği bilinen Acar Longozu ile de gündeme geliyordu.

Yoğun yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Acarlar Longozu’nun yürüyüş yolunun ömrünü tamamladığı için tehlike arzettiği ifade edilmekte. Bu nedenle Karasu Kaymakamlığı Acarlar Longozu’nun yürüyüş yolunu geçici olarak kullanıma kapadığını duyurdu. Konuyu kamuoyu ile paylaşan ise Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu oldu.

Başkan İspiroğlu Sosyal Medya hesabı üzerinde yaptığı açıklamada:

“Acarlar Longozu Yürüyüş Yolu Kullanım Ömrünü Tamamlamış Olduğundan Bazı Kısımları Tehlike Arz Etmektedir. Yürüyüş Yolumuz, Deforme Olan Alanlardan Dolayı Kullanıma Kapatılmıştır. Kaymakamlığımız ile Birlikte Bu Alanla İlgili Projeyi En Kısa Zamanda Hayata Geçirip Halkımızla Buluşturmayı Hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *