Oğullarının Odalarını Müze Yaptılar.

Sakarya’nın Karasu İlçesinde Kuzuluk mahallesinde oturan Baş ailesi  6 ay önce  Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesinde terör örgütlerine yönelik, yürütülen operasyonda şehit düşen Uzman Çavuş Ahmet Baş ve ayrıca, yine aynı  İlçede Tepetarla Mahallesinde oturan  Keleş ailesi 26 ay evvel Hakkari Çukurca Doğanlı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hasan Keleş’in odasını Askerde kullandıkları ekipman ve kişisel eşyalarını evlatlarının odasında muhafaza ediyorlar.
HABER – ASLI ÇAM
Ziyarete gelen vatandaşlar, aileleri tarafından çocuklarının kaldıkları odalarını müzeye çeviren ailelerin bir nebze olsun acılarını paylaşıyorlar. Şehidin özel eşyalarını görüp şehitlere dua ediyorlar.
Şehit düşen Uzman Çavuş Ahmet Baş’ın babası, Polat Baş  Şehit oğlunun tüm eşyalarını odasında toplayarak onun hatıralarıyla hem hayata tutunmaya çalışıyor hem teselli buluyor. Oğlunun odasında bütün hatıralarını sakladığını belirten baba Polat Baş, acılarımız büyük fakat makam ve mevki ona nazaran yüksek bir mevkiinde şu an çocuklarımız. Ruhu şad olsun. Tüm şehitlerimizi ruhu şad olsun Allah gani gani rahmet eylesin. Vatanımız sağ olsun söyleyecek bir söz yok. Söyleyecek söz bulamıyorum. Özel eşyalarını getirdik burada böyle burada kalıcı olsun bu şekilde bu odayı yaptık. Şehidimizin bizlere  anlamlı ve hatırası kaldı. Şehidimizin kendisi yok ama kendisi kalbimizde gönlümüzde yaşıyor. Bizleri ziyarete gelenler çok oluyor şehidimizin arkadaşları geliyor vatandaşlar geliyor ve bizleri yalnız bırakmıyorlar.
Şehitlerin ailelerini ziyaret eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu  konuşurken zaman zaman duygulandı ve göz yaşlarına hakim olamadı. Başkan İspiroğlu, Şehit ailelerini bu gün ziyarete geldi. Şehidimizin babasına şehidimizi ölümsüzleştiren anlamlı hediyemizi verdik. Allah şehitlerimizi gani gani rahmet eylesin. Bizler bu vatandan da rahat yaşayabilmemiz için canlarını seve seve feda eden şehit kardeşlerimizi bir defa daha anıyoruz. Başkan İspiroğlu ağlamaktan konuşamadı.
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hasan Keleş’in Annesi Cemile Keleş, oğlumuzun hatıralarını odasında müze haline getirdik. Bütün eşyalarını

odasında topladık hiçbir şeyini kaybetmedik. Akşamları yatmadan evvel şehidimizin odasında onunla konuşup yatıyoruz. Şehidimizin arkadaşları bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı ve bizleri devamlı ziyarete geliyorlar. Oğlumuzun özel eşyalarını da görmeye gelen vatandaşlarda oluyor. Anne Keleş göz yaşlarını tutamadı.
Jandarma Uzman Çavuş Hasan Keleş’in babası Yaşar Keleş, duygularımız hepenizin paylaştığı gibidir. Bu benim çocuğum ve bu vatanın çocuğudur. Tabiki bunun hatıralarını yaşatmaya çalışıyoruz. Çocuğumuzun dünyadan göçmüş diye bir düşüncemiz yok. Çocuğumuz bizim içimizde yaşıyor. Şehidimizin odasına gelip onunla konuşuyorum ve kendimi öyle avutuyorum. Çocuğumum odasını görmeye devamlı geliyorlar. Özellikle şehidimizin Asker arkadaşları geliyor bizleri devamlı arayıp soruyorlar. Askerde kullandığı bütün eşyaları burada  ve böylede kalacak. Bizde şehidimizin eşyalarını muhafaza edeceğiz ve yaşatacağız.

Mehmet KARAKAŞ

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *