FETO PDY destek sağladığı kurumlara kilit

15 Temmuz 2016 Darbe girişimi ile tüm yurtda teyakkuza geçen milli irade saygısı duyan halk demokrasi nöbetlerine devam ederken, FETO PDY Yapılanmasına yakınlığı ile bilinen eğitim kurumları kapılarına bir bir kilit vuruluyor. Bunlardan bazılarıda Sakarya Karasu’da olduğu tesbit edilirken ( 25 Temmuz 2016 ) tarihli mühürleme işlemi gerçekleştirildi. Karasu’da bir süre FEM DERSANESİ Olarak hizmet veren eğitim kurumu dershanelerin kapatılması ile Adını Özel Berk Fırat Eğitim Merkezi olarak değişti.

FETO PDY’sına destek sağladığı gerekçesi ile kapısına mühür vuruldu. Mühür üzerinde ( 15 Temmuz 2016 Tarihli Feto Terör Örgütüne destek sağlayan tüm iş yerleri kapatılmıştır denildi.

EĞİTİM -SAĞLIK ve EMNİYET ÇALIŞANLARI AÇIĞA ALINDI.

Karasu’da 19 Eğitim, Emniyet ve Sağlık çalışanı açığa alındı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Fethullah Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik olarak sürdürülen soruşturma çerçevesinde Karasu’da örgütle bağlantısı olduğu belirlenen 19 kamu personeli açığa alındı. Açığa alınanların 13’ünün Milli Eğitim, 5’inin Emniyet, 1 personelin de sağlık çalışanı olduğu belirlendi. Açığa alınan personel sayısının artabileceği konuşuluyor.

KOMİSYON KURULDU

Öte yandan, Olağanüstü Hal (OHAL) Yasası gereğince ilçede Kaymakam Şafak Gürçam başkanlığında bir OHAL Komisyonu oluşturuldu. 6 kişiden oluşan komisyonda Kaymakam Gürçam’ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü, Müftü, Emniyet Müdürü ve Mal Müdürü bulunuyor. OHAL Komisyonu, 8 Mart 1984 tarih ve 18335 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan OHAL Yönetmeliği’nin 11. Maddesi çerçevesinde görev yapacak.

7/24 açık büro

Alınan bilgilere göre Kaymakamlık Konağı’nda bir OHAL Bürosu kuruldu. Büroda görevlendirilen üç emniyet görevlisi üç vardiya halinde 24 saat süreyle nöbet tutarak OHAL’le ilgili dilek ve istekleri izleyerek komisyona bildirecek.

Karasu Haber ve Haberleri

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *