Sakarya Spor’da Tff Depremi ..!

TFF Karar Aldı..! Sakarya Spor’da Deprem etkisi yarattı.  Türkiye Futbol Federasyonu’na 110 bin TL borcu biriken yeşil-siyahlılar, bundan dolayı “geçici transfer yasağı” ile karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine Sakarya Spor Yönetimi O Taraftarların peşine düştü..!

Çirkin ve kötü tezahürat ve saha olayları maddelerin’den bu sezon bir çok defa disiplin kuruluna sevk edilen Sakaryaspor’un başı aldığı cezalarla derde girdi. Cezalar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonuna 110 bin TL borcu biriken yeşil-siyahlılar, bundan dolayı geçici transfer yasağı ile karşı karşıya kaldı. Taraftarının yaptıklarından sorumlu tutulan yeşil-siyahlılar, bu cezayı ödemeden yeni transferlerini de tescil edemeyecek konuma geldi.

MEN CEZASI VAR

Kulüp Avukatı Osman Salih Tekin de,Emniyetin ilk olarak Manavgat Evrenseki ve Bergama Belediye maçlarındaki küfürbazları kendilerine ilettiğini belirterek, ”Manavgat maçında küfür eden 6 kişiye 8 bin TL, Bergama maçındaki 2 bin lirayı da 4 kişiye faiz ve masraflarıyla birlikte paylaştırdık ve icra takibi başlattık. Şimdilik 2 kişiden dönüş sağladık. Hatta bir kişi 1650 TL tutarı taksitlendirdi ve 200 lirasını ilk etapta ödedi. Birçoğu iş güç sahibi veya esnaf…
sakarya-spor
Kimse bu şekilde anılmak istemiyor. Ailelerinin bile duymaması için uğraşıyorlar. Ayrıca içlerinde savcılık tarafından seyirden men cezası alanlar da bulunuyor”
diye konuştu.

Sakaryaspor Başkanı Selahattin Aydın, “Ceza almamıza neden olan küfürleri edenleri kameralarla tek tek bulacağız” dedi.

Başkan Selahattin Aydın’ın, ”Kesesine güvenen küfretsin ” sözü, yeşil-siyahlılarda uygulamaya kondu. Geçen sezon kendi sahalarında oynanan Manavgat Evrensekispor karşılaşmasının ardından, böyle bir uygulama içine girdiklerini anlatan Aydın, süreci şöyle anlattı:

Yönetim olarak zaten zor günler geçirdik. TFF tarafından bize fatura edilen çirkin ve kötü tezahürat neden yanlarına kâr kalsın dedik ve böyle bir uygulama başlattık. Emniyetimiz ile irtibata geçerek, kamera kayıtlarından, küfür edenlerin kimliklerini tespit ettik. Diğer maçların incelenmesi de devam ediyor. Küfür eden diğer taraftarları da bularak icra takibini devam ettireceğiz.

Haber : Karasu TV

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *