Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Yalı mahallesi 102. sk’ta bulunan üç katlı bir binanın zemin katında yangın çıkarken itfaiye ekipleri kısa zamanda bölgeye gelerek müdahale etti.

Edinilen bilgilere göre, uzun süredir eşler arasında huzursuzluk ve şiddetli geçimsizlik olduğu iddia edilen ev sahibi Buket G. ve Hakan G. gece 00:20 sıralarında yeniden kavga etmeye başlarken, komşularının verdiği bilgide ise bu yaklaşık bir saat sürerken buna dayanamayan yan komşusu evlerine gelerek sakinleştirmeye çalıştı. Buna aldırış etmeyen ikilinin kavgası ilerleyen dakikalarda daha da artması üzerine komşu evine dönerken bir süre sonra evden dumanların yükseldiğini gördü.

Durum hemen itfaiye ve polis ekiplerine bildirilirken bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Aynı dakikalarda ise 112 Sağlık ekipleri de eve gelerek gözyaşları içinde evinin yanışını izleyen Buket G’ye müdahale ederek sakinleştirmeye çalıştı. Komşularının verdiği bilgilerde ise yangının kavga sonu çıktığı ancak evi hangisinin yaktığını bilmediklerini belirtti.

Öte yandan ev sahibinin komşusuna sitem ederek tepki vermesi ise kameralara yansırken, yangının başında evden ayrıldığı iddia edilen komşu ortalıkta görülmedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken Buket G’nin ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Evden geriye ise sadece kül kalırken, binanın yaklaşık 60 senelik olduğu ve daha önce otel olarak kullanıldığı öğrenilirken, taş yapı olması yangının yan dairelere sıçramasını önledi. İtfaiye ekiplerinin yangını söndürme çabası ise saniye saniye kameralara yansırken, tüm ekipler bölgeden ayrıldı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir