Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Aziziye mahallesinde öğle saatlerinde ortaya çıkan yavru ayı herkeste heyecan yaratmış ve birçok haber platformlarında konu olmuştu.

KİMSE İNANMADI

Karasu Belediyesi hayvan barınağında kısa süreli korumaya alınan yavru ayıya sevimli olmasından ötürü mazlum adı takılmış ve canlı yayında durum aktarılırken, kısa süre sonra bölgeye Murat Şentürk isminde bir vatandaş gelerek ayının sahibi olduğunu beyan etti. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında kimse inanmazken, eski fotoğraflarını gösterse de çevredekiler yine de inanmadı.

DİKKAT ÇEKİCİ

Bir süre sonra Karasu merkezde bulunan bir veteriner kliniğine götürülen yavru ayı, burada benim dediği kişi ile buluşunca birden sakinlemesi ve ona yaklaşması dediklerini doğrular derecede olurken, mart aylarında çekilmiş fotoğraflarını telefondan gösterdi. Ve kısa zaman öncesinde çok küçükken onu bulduğunu bakıp büyüttüğünü dile getirdi.

DOĞA KORUMA TESLİM ALDI.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü bölgeye gelerek yavru ayıyı alarak koruma altına aldığı öğrenilirken, kısa sürede görenlerin maskotu olan ve mazlum ismi verilen yavru ayının onu bulan kişi tarafından Osman olarak adlandırıldığı öğrenildi. Öte yandan ona bakan Murat Şentürk, teslim ederken duygusal anlar yaşadı.

 

HABERİN VİDEOSU

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir