JANDARMAYI GÖRÜNCE CAMDAN ATIP KAÇMAYA ÇALIŞTILAR.

Sakarya’nın Karasu ilçesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 2 şahıs gözaltına alındı. Sakarya İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı, İstihbarat ,KOM Şube Müdürlüğü ve Karasu İlçe J.K.lığı Asayiş ekiplerince gerçekleştirilen ortak operasyonda 50 gram metanfetamin ve hassas terazi yakalandı.

Bir istihbarat bilgiyi değerlendiren ekipler, uyuşturucu madde sattığı şüphesi ile 2 kişiyi Karasu merkez’de takibe aldı. Araç içinde bulunan E.B. ile Y.A. kullandıkları 34 C** 4** plakalı araçla Karasu merkezden Denizköy mahallesi istikametine doğru seyir halinde olduğu görülürken aracın içinde, uyuşturucu madde götüreceği yönünde alınan bir ihbarı değerlendiren elipler, şahısların kullandığı aracı Denizköy mahallesi sınırları içerisinde durdurmak istedi. Bunu farkeden ikili Jandarmayı görünce kaçmaya çalışırken yanlarında olan ve metanfetamin uyuşturucu maddesi olduğu değerlendirilen paketi araçtan attı. E.B. isimli şahıs ve yanındaki kişi, ekiplerden hızlıca kaçmaya başladı. Bir süre kovalamaca sonunda Jandarma tarafından yakalandı.

Durdurulan araçta sürücü Y.A. ile yanında E.B. olduğu görülürken araç içinde yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanamazken, şahısların kaçmaya çalışırken araçtan attıkları uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen malzemeler, yakalanan şüpheliler ile geri gelindiğinde yolun kenarında bulundu. Ekiplerin yaptığı ilk incelemede Şeffaf poşet içerisinde Yaklaşık ağırlığı 50 gram olan metanfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ile sigara paketi görünümlü dijital hassas terazi olduğu tespit edilirken şahıslar gözaltına alındı.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından yarın ifadeleri alınması beklenirken, şahısların işlemleri sürdüğü öğrenildi.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir