Sakarya’nın Karasu ilçesi Plaj caddesi üzerinde oluşturulan denetim noktasına gelen 34 DUC 674 plakalı otomobil durduruldu. İçindeki sürücü ve eşi olduğu tahmin edilen yolcuya izinleri olup olmadığı sorulunca, araç içindekiler, herkesin araba ile gezdiğini kimseye bunu sormadıkları sözleri üzerine polis cezai işlem uygulamak istedi.

Buna sinirlenen sürücü aracını park ederek polis ekipleri ile münakaşaya başlarken, yanındaki kadının söylediği sözler ise şaşkınlık yarattı. Ekiplere ” Sizler hep lüks araçları durduruyorsunuz, hani onları neden durdurmuyorsunuz ” dediği duyulurken, biz hastaneye diye çıktık, onu bırakın o hasta dediği görüldü.

Polis ekiplerine dönen kadın, ” Siz nasıl işlem yapıyorsunuz, diğerlerine geç geç, bize dur. Sizin Allah belanızı versin. ” dediğini duyan polis, sürücü ve kadını gözaltına alarak karakola götürdü. Burada alınan ilk ifade de, araç sürücüsü S.Y. yanındaki kadın yolcu ise M.Y. oldukları belirlenirken sokağa çıkma kısıtlamasından 3.150’şer toplamda 6.300 TL cezai işlem yapıldı.

Haklarında adli işlem yapılan ikili daha sonra serbest bırakılırken, ellerinde alışveriş poşetleri ile araçlarına bindikten sonra bölgeden uzaklaştılar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir