Sakarya’nın Kocaali ilçesinde şaşkınlık yaratan bir olay yaşandı.

Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığı’na gelen bir ihbar ekipleri harekete geçirirken, adres Şerbetpınarı mahallesi oldu. Gece 00:10 sıralarında Şerbetpınarı mahallesinde yer alan bir balıkhanede sayıları 6 kadar kişi kısıtlamada mekanda toplanarak, iddialara göre okey oynayıp, içlerinden bazıları ise dışarıda alkol aldığı öğrenilirken Jandarma baskınına uğradı.

Ekipler bahsi geçen yere yaklaşırken içeridekiler Jandarma’nın tepe çakarlarını fark ederek diğerlerine haber vermesi ile ortamda panik hakim olurken, balıkhane içinde sağa sola kaçışırken içlerinden İsa K. arka kısımda bulunan camdan çıkıp kamelya üzerinden karanlıkta kendini 15 metre yükseklikten dere yatağına bıraktı. O sırada uyuduğunu iddia ettiği Kemal K. ise garsonun haber vermesi ile uyandığını ve dere yatağından birisinin bağırdığını gördüğünü söyledi. Kaçışma esnasında işletme sahibi ise, ben ne dediysem dinletemedim, tutmaya çalıştım ama yine de beni dinlemeyerek arkadan atladı dedi.

Karanlıkta dere yatağına atlayan İsa K.’nın bacakları kırıldığı öğrenilirken bölgeye Kurudere İtfaiye Grubu ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 1 saatlik çalışma ile dere yatağından çıkarılan şahıs tedavi için hastaneye kaldırıldı. Kısıtlamayı ihlal eden 6 Kişiye 3.150’şer lira ceza yazılırken aynı noktayı 4 defa daha ihbar edilerek Jandarma’ya takıldığı kaydedildi.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir