Sakarya’nın Karasu ilçesinde kayıtlara geçen bu görüntü yok artık dedirtti.
Romanlar eylemlerine devam ediyor. Roman vatandaşlar intihar ettiği iddia edilen Kırklarelili asker için Erenler ve Geyve’nin ardından Karasu’da da kısıtlamalarda eylem yaptı.
Edinilen bilgilere göre, Dün 17 günlük tam kapanma devam ederken bir grup Roman vatandaş Roman bir askerin komutanı tarafından öldürüldüğünü iddia ederek Erenler ve Geyve’de eylem başlatmıştı. Milli Savunma Bakanlığı, 1. Komando Tugayı Komutanlığında görev yapan Piyade Er Caner Sarmaşık’ın 29 Nisan’da nöbetteyken intihar ettiğinin belirlendiğini, olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldığını açıkladı.
KARASU’DA DA EYLEM YAPTILAR
İntihar ettiği iddia edilen Kırklarelili asker için Erenler ve Geyve’nin ardından Karasu’da da Roman vatandaşlar eylem yaptı. Yenimahalle ve Yalı Mahallesi’nde toplanan bir grup kortej eşliğinde şehir merkezine yürüyüşe geçti. ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları atan gruptaki Roman vatandaşlar vefat eden askerin şehit sayılmamasına tepki göstererek “Bizim şehidimizin tabutuna Türk bayrağı koyulmadı” diyerek tepki gösterdi. Öte yandan polis ekipleri yürüyüşün yasal olmadığını belirterek eylem yapan roman vatandaşları dağıttı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir