Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Darıçayırı mahallesinde oto lastik tamir ve bakım işleri yapan Yaşar Usta römork lastiğinin aniden patlaması ile lastikten fırlayan koruma çemberi onun sonu oluyordu.

Edinilen bilgilere göre öğle saatlerinde iş yerine gelen bir traktörün römork lastiğini tamir ettiği sırada, aşırı hava basıncı ile patladığı tahmin edilen römork lastiği, şiddetli bir gürültü ile janttan ayrıldı. O sırada lastiğin ön kısmında bulunan Yaşar Usta lastikten fırlayan koruma çemberinin adeta hedefi oldu. Baş, ve kol kısmına vuran metal onu ağır şekilde yaralarken çevredekiler, duydukları şiddetli ses ile olay yerine koştu.

İlk yardımı yapılan şahısın durumu hemen Sağlık ve Jandarma ekiplerine bildirilirken ilk müdahale sağlık ekiplerince olay yerinde yapıldı. Yaşar Usta’nın başına aldığı darbe ile ağır travma geçirdiği, kolunda da iki kırık olduğu öğrenilirken, Karasu Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Burada yapılan ilk müdahale sonrası Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevki gerçekleşti.

Jandarma Asayiş ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir