Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Kabakoz mahallesinde kısa zaman önce gerçekleşen hırsızlık olayında telekoma ait fiber internet kablolarının çalınması olayını sizlere yansıtmıştık.

NE OLMUŞTU .?

20 Aralık 2021 Tarihinde Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Kabakoz mahallesi Vatan caddesi ( Samanyolu ) 273. Sk üzerinde bulunan #internet fiber hatları gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kesilerek çalındı.

Gece saatlerinde meydana gelen olayda bir görgü tanığı, aracın geldiğini ve kabloyu araca bağlayarak yeraltından çektiğini ifade ederken, ben balık ağı çekiyorlar sandım daha önce burada ağ atmışlardı anlayamadım dediği öğrenildi. İnternet hatlarının kesilmesi ile mahallenin bir kısmı ise internetsiz kalarak mağdur oldu. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Öte yandan yaklaşık 200 mt kablo çalındığı öğrenildi.

POLİS YAKALADI

Olayın duyulmasının ardından harekete geçen Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri titiz çalışmanın ardından şahısların izini bularak şahısların hırsızlık olayında kullandıkları araç 34BFJ **  ile yakalandı.Olaya karışan araç sahibi Ayşe S. olduğu ve olayda ilgisi olduğu düşünülen, Mutlu S. / Erden S. / Ali S, İsimli şahıslar Polis ekiplerince yakalanmış, şüpheli şahsın ikametinde yapılan aramada, çalınan kablo olduğu net olarak tespit edilen kablo ve çalıntı olduğu değerlendirilen 3 adet rögar kapağı tespit edilerek el konuldu. Şahıların yapılan GBT sorgulamalarında ise Ali S. isimli şahsın 1 adet aranma kaydı, Mutlu S.  isimli şahsın 6 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenilirken şahıslar çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi.


Karasu Hırsızlık Haberleri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir