İLAÇ DAĞITIM ARACI İLE KONTROLDEN ÇIKTI

Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Limandere mahallesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralanırken kazanın oluşma şekli şaşkınlık yarattı.

Edinilen bilgilere göre Batuhan Raşit Akyol (24) idaresindeki 35 AFH 932 Plakalı İlaç Dağıtım aracı ile Karasu istikametinden Adapazarı istikametine seyir halindeyken Limandere mevkiinde kontrolden çıkan ticari araç, önce yol kenarındaki ağaca ardından boş tarlaya uçtu. Bundan sonrası ise şaşkınlık verici olurken tarlaya uçan araç çamurlu arazide 150 metre kadar daha ilerleyerek tarla içinde bulunan 3 metre derinliğindeki kanal kenarında bulunan başka ağaca vurarak ancak durabildi.

Çarpmanın etkisi ile aracın ön kısmı ise ağır hasar alırken, sürücü baş, omuz ve göğüs kısmından yaralandı. Bölgeden tesadüfen geçen bir vatandaşın farketmesi ise durum 112 Acil Hattına bildirildi. Olay yerine İtfaiye, Sağlık ve Jandarma ekipleri sevk edilirken yaralı ilk olarak Ferizli Devlet Hastanesi oradan sevki yapılarak Yeniken Devlet Hastanesine kaldırıldı.

KAZANIN OLUŞMA ŞEKLİNİ JANDARMA AYDINLATTI

Kaza yerinde ilk olarak aracın çarptığı ağaç üzerinde yerden 1.5 metre yükseklikte plaka altlığı ağaca saplanmış halde görülmesi, seyir halinde olan aracın direkt uçarak ağaca vurduğu şekli her ne kadar öyle gözüksede gerçek 40 dk’lık inceleme sonrasında ortaya çıktı. Jandarma Trafik Ekipleri araç üzerindeki lastik çizgilerinden yol kenarında iz ararken oysa aracın lastik izi bambaşka nokta tarla içinde bulundu. İzler ekipleri 150 metre uzaklıktaki başka bir ağacın yanına götürürken aracın kırık parçaları o noktada bulundu.

Çevredekileri şaşkınlık içinde bırakan durum ise çamurlu arazide aracın nasıl o kadar uzak mesafeye gittiği yönünde oldu. Panelvan tipi ticari araç çekici yardımı ile bulunduğu yerden kaldırılırken yaralının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan aracın ağaca çarparak durması aslında olası bir faciayı önlediği de gözlemlenirken, aynı noktada ağaçlar olmasaydı ticarinin 3 metrelik kanala uçup kimsenin görmemesi ihtimalide olduğuda kaza yerinde görüldü.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir