Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde 12.05.2022 tarihinde yapılan Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’na Karasu için önem değeri olan 38. Madde onaylandıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yaptığı açıklamalar damga vururken Ankara temaslarından dönen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı stat caddesi üzerinde katıldığı etkinlik sonrası basına açıklamalarda bulundu.

Başkan’a aktarılan sorularda kıyı protokolü 38. Madde ve Arama Kurtarma faaliyetleri ne olacak konusunda yasa belli sorumluluk  belli ifadelerini kullandı. Devamına ise SBB’nin Karasu’dan Karasu Belediyesi bütçesi kadar geliri var elimizdeki sahili neden verelim, zaten bizdeyse kağıt üzerinde devri gerektirecek durumda yok diye ekledi.

İşte O Madde

38.5/296- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, Karadeniz Kıyı Protokolü hükümleri çerçevesinde Kaynarca, Karasu ve Kocaali kıyı şeridini kapsayan alanların Kaynarca ve Kocaali kısmının, hasılatın % 4’ünün belediyemize ödenmesi karşılığında işletme hakkının BELPAŞ’a devri, Karasu sınırlarını kapsayan alanın ise kıyı protokolünün yetkileriyle birlikte işletme ve işlettirme haklarının Karasu Belediyesine devrine ilişkin 05.05.2022 tarihli ve 45671 sayılı yazısı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir