ARAMALAR GECE BOYU SÜRDÜ – SON DETAYLAR 03.58

Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Aziziye mahallesi Akkum mevkiinde deniz kıyısına gelen dört kardeşten ikisi ACHEMEZ ALİYEV ve TEMMOT ALİYEV suya girerek denizde açıldı. Bir süre gemilere yüzdüğü iddia edilen ikili kıyıya gelmeyince kumsalda bekleyen diğer kardeşler endişelenip durumu 112 Acil hattına bildirip yardım istedi.

Bölgeye Sahil Güvenlik, Sağlık, İtfaiye ve Polis ekipleri gelerek arama çalışması başlattı. 17.30’da başlayan hadisenin üzerinden 2 saat geçtikten sonra yaşanan adeta bir mucize ile kardeşlerden birisi ACHEMEZ ALİYEV kendini dalgaların arasından kumsala çıkarmayı başardı.

Ekiplerin ilk müdahale sonrası Ambulansa koyulan genç Karasu Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Suda olan bir kişi ise arama çalışmaları gece boyu sahilin kıyı şeridinde Sahil Güvenlik Ekiplerinin 3 grup eşliğinde tüm kıyı şeridini Liman’dan başlayarak Akkum bölgesine kadar aralıksız taradı. Gece 03.58’de ise Sahil Park bölgesi tarandığı gözlemlenirken hava rüzgar değerleri gece sonunda 2 kat daha arttığı görüldü. Öte yandan iddialara göre Ukrayna – Rusya savaşından kaçarak Karasu’ya 1 ay önce geldikleri ve burada daire kiraladıkları öğrenildi. Suda kaybolan TEMMOT ALİYEV’in arama çalışmaları devam ediyor. #Karasu #Sakarya

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir