Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Yalı mahallesi Sahil Caddesi üzerinde bulunan internet hatlarının olduğu kutuya dadanarak tam 6 defa aynı noktadaki bakır kabloları çaldılar. Mahalle sakinleri bu durumu her fırsatta bildirmesine rağmen hırsızlık olayının aynı noktada devam etmesine çözüm bulunması yolunda istekleri olurken kutu üzerinde bulunan güvenlik kamera görüntüsü ise dikkatlerden kaçmadı.

İnternet hatları bulunan kutu altındaki kabloları kesen hırsızlar, aynı noktada bir çok defa bu işlemi yaparak mahallede ki internet kullanıcılarını edata bıktırdı. #WhatsApp Haber hattımıza bu noktadan çok defa görseller atılsa da bu da bir yenisi olarak kayıtlara geçti.

Yapılan hırsızlık olayında kabloları çalan kişi veya kişiler, ana kutu altından kabloyu kesip yolun karşı tarafından ise aynı hattı bulup toprağı kazdıktan sonra kabloyu çektiği ifade edilirken, yapılan hırsızlığın benzer oluşumu geçtiğimiz tarihlerde de görüldü. Kameralarımıza açıklama yapan Uğur Fındık isimli vatandaş ise artık çözüm bulunsun diye ekledi.

Yorum Yaz..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir