Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Akkum mahallesinde ev olarak olarak kullanılan konteyner çamaşır makinesinden dolayı alev alev yandı.

Edinilen bilgilere göre 14:10 sıralarında Nurettin Kuş’a ait konteyner evde çamaşır makinasına eşyalar atılarak evden ayrılan hane sahipleri kısa zaman sonra duydukları koku üzerine konteynerın yanına geldi. Çamaşır makinası bölümünden alev alev yandığını gören ev sahibi hemen durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Bölgeye kısa sürede ulaşan ekipler ilk müdahale yaparak alevleri söndürmeye çalıştı.

Aynı bölgede kışlık odunların olduğu kuruluk ile buna eklenti olarak evlerin olduğu görülürken durumun ciddi olduğu alevlerin sıçraması ile fark edilirken, itfaiye yan binalara alevler sıçramadan yangını kontrol altına aldı. Konteyner sahibi Nurettin Kuş ise bir evde olan ne varsa burada vardı hepsi yandı. zararım 5 Bin TL’den fazla yapacak bişe yok diye ekledi.

Öte yandan evden patlamış tüpler çıkması kameralara yansırken, Jandarma ekipleri yangınla ilgili inceleme başlattı. Bölgeye Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Karasu Grubundan 2 Araç ve su takviyesi yapıldığı görüldü.

Yorum Yaz..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir