[ VİDEO HABER ] http://karasu.tv

Karasu Belediye Başkanı İshak SARI, #Coronavirus ( #Covid19 ) salgını ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi.

Değerli Karasulu Vatandaşlarım;

Çin’de Başlayarak, Tüm Dünyayı Tehdit Etmeye Devam Eden ve Dünya Sağlık Örgütü Tarafından “PANDEMİ” Olarak Nitelendirilen Korona Virüs Salgınıyla Karşı Karşıyayız.

Bu Virüsten Korunmanın İlk Şartı Temizliktir, Bu Hususta Gerekli Hassasiyeti Gösterelim ve Yakın Temastan Mümkün Olduğunca Kaçınalım, Toplu Alanlarda Mümkün Olduğunca Bulunmayalım.

Hemşerilerimden Bu Zorlu Süreçte, Hayatlarının Her Alanında, Gerekli Özeni Göstermelerini, Sağlık Bakanlığımızın İkazlarına Harfiyen Uymalarını, Bir Kez Daha Vurgulamak İstiyorum. Türkiye Olarak İnşallah Bu Sıkıntıyı Hep Birlikte Atlatacağız.

Vicdanınız Rahat Olsun, Hükümetimiz, Güçlü Eliyle Görevinin Başındadır. Bu Virüsü Aklın, Bilimin ve Duanın Eşsiz Gücüyle Yeneceğimizden Hiç Kimsenin Şüphesi Olmasın.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Talimatları ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın Koordinasyonunda, Tüm Kurum ve Kuruluşlarımızın Etkin ve Kararlı Adımlarıyla Süreç Başarıyla Yürütülmektedir.

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın İfade Ettiği Gibi; “Sorun Küresel, Ama Mücadele Ulusaldır”
Paniğe, Karamsarlığa, Provokasyonlara, Yalan Haberlere Kapılmadan, Tavsiyelere Titiz Bir Şekilde Uygulayarak, Bu Süreci Hep Birlikte Yürüteceğiz.

Hemşerilerimizin Vicdanı Rahat Olsun ki Bizler, Karasu Belediyesi Olarak Üzerimize Düşeni Kararlılıkla Yerine Getirmekteyiz.

Salgınının Ülkemizde Görülmesinin Ardından, Sahada Dezenfeksiyon Çalışmalarını Başlatan, İlk Belediyelerden Biri Olarak, Çevre Temizliği ve Toplum Sağlığını Korumak Adına Dezenfeksiyon Çalışmalarımızı 7/24 Aralıksız Sürdürüyoruz.

Siz Değerli Vatandaşlarımızdan Tek İsteğimiz, Mecburi Durumlar Olmadığı Sürece, Evlerimizde Duralım, Kişisel Hijyen Kurallarına Uyalım ve Kalabalık Alanlardan Mümkün Mertebe Uzak Kalmaya Çalışalım.

Değerli Kardeşlerim;

Milletimizi Tehdit Eden Hiçbir Soruna, Boyun Eğip, Kabul Ettiğimiz Tarihimizde Görülmemiştir.

Hükümetimizin Gücü, Milletimizin de Birliğiyle, En Küçük Hasarlarla Bu Olumsuzluğu Atlatacağımıza İnanıyor, Hepinize Hayırlı Günler Diliyorum.

#Karasu #KarasuBelediyesi #İshakSarı #EvdeKalTürkiye

Comments are closed.