Sakarya’nın Akyazı ilçesinde oynanan amatör lig maçında Karasu Spor ile Akyazı Spor karşıkarşıya geldi.  Maç karşılaşmasında herşey çok iyi giderken sebebi bilinmeyen nedenden dolayı sözlü sataşma sonrasında Akyazı Spor oyuncularından 5, 9, 28 forma numaralı oyunculardan tartaklama gelirken ne olduysa bundan sonra oldu.

Karasuspor’un 2-1 üstünlüğü ile biten maçın sonunda ortalık karıştı. İki takım oyuncuları arasında çıkan arbedeye taraftarlarda karıştı. Sahaya atlayan bir grup taraftarda Karasusporlu oyuncuların üzerine yürüdü. Emniyet güçlerinin araya girmesiyle çok büyümeden önlenen olayların ardından her iki takımda stattan ayrıldı.

Karasu Spor Kulüp başkanı Hasan ÖZKAN’dan alınan bilgilere göre belirtilen forma numaralı oyuncular ve  yardımcı oyunculardan saldırıya uğradıklarını belirtirken adeta güvenlik zafiyeti olduğuna vurgu yaptı. Tüm bunlar yaşanırken Akyazı Spor taraftarlarından bir grup ise yeşil sahaya inerek kavgaya dahil oldu. Olayda Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Murat ÇELİK Hastanelik olurken dört ( 4 ) futbolcu’da yaralandı.

Başkan Hasan ÖZKAN Bizde yenildik ama centilmen şekilde gönderdik bu Akyazı Spor’a ve Spor camiasına yakışmadı belki orada ölebilirdikte demesi dikkat çekti. Maç Karasu Spor’un 2 – 1 lik galibiyeti ile bitti.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir