İmar Affı ve Bedelli Askerlik Ödemeleri PTT’de

İmar Affı ve Bedelli Askerlik Ödemeleri PTT’de

Türkiye genelinde yaklaşık 4500 şubesi ile devasa bir mobil bankacılık ağına da sahip olan PTT şubelerine son çıkan İmar Barışı ve Bedelli Askerlik uygulaması kapsamındaki ödemeler yapılabiliyor.

Karasu PTT şubesi Klasik posta hizmetleri, banka kredi kartı tahsilatı, PTT Cell, Bireysel sigorta, Cep telefonu tahsilatları, PTT kargo gibi işlemlerinin yanı sıra son günlerde gündemin ana maddesi olan İmar affı, bedelli Askerlik ödemeleri konusunda da hizmet vermeye başladıde

İmar Barışı Ödemeleri PTT’de

Vatandaşların devletle ihtilaflı durumunu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırmak amacıyla başlatılan ‘İmar Barışı’ uygulaması kapsamındaki tahsilâtlar PTT işyerlerinde yapılıyor.

İmar Barışı uygulamasından yararlanmak isteyen vatandaşlar müracaatlarını e-devlet sistemi üzerinden e-devlet şifresi ile yapabiliyorlar, hem e-devlet şifrelerini almak, hem de uygulama kapsamındaki ödemelerini PTT şubelerinden yapabiliyor.

Bedelli askerlik ödemeleri PTT üzerinden

Bedelli askerlik başvuruları yapılabilecek. PTT, bedelli askerlik ödemeleri tahsilat işlemlerine başladı. 15 bin lira olarak belirlenen bedelli askerlik tutarı tek seferde tahsil ediliyor. Buna göre ödemeler, Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT iş yerlerinden “e-Tahsilat” uygulaması aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebiliyor. Tahsilat işlemleri 3 Kasım’da sona erecek.

Karasu PTT şubesinden yapılan Diğer Hizmetler

Tapu Kadastro Harcı Tahsilatı

Motorlu Taşıtlar Tahsilatı

Trafik Cezaları Tahsilatı

Advertisement

Henüz bir yorum yok, Şimdi Yorum yaz.

Bir Yorum Yazın

 

— Zorunlu *

— Zorunlu *