İNSANLARIN EN ÇOK SORDUKLARI SORU [ Siz Parayı Nereden Kazanıyorsunuz ]…  Evet Gazeteci olmak ve heleki yerelde Gazeteci omak hepsinden daha zor. Parayı geçelimki gerçekten HABER Peşinde koşmak, yerelde kaliteli haber yapmak, ve haber yaptığın konuyu samimi şekilde yayınlamak. Oysa nufüsü 55 bin olan bir şehirin haberleri dilediğin gibi yazmakda ayrı bir haber aslında.

Bir telefon gelir olay yerine gidersin ki kazayı mı çekmek, yoksa kaza yerindeki insanlardan mı tepki almak. Yoksa risk alarak sonuna kadar işini yapmak. İşte hepsi buyken işini en profesyonel halde yaparak para kazanmak. Dedikya sayı 55 bin işte bukadar küçük yerde beş gazete eh tabi dijital ortamda bir yayın portalı. Elbetde kim kimi destekler, kim kime iş verir, kim kiminle çalışma yürütür o ne bizleri bağlar nede haber portalımızı. Oysa bugün ve geçmiş tarihlerde olduğu gibi [ Siyasi otoritenin destekcileri medya ] elbetde olacaktır ancak, hangi kurumsal kimlikde yayın yapan gazeteler kimleri destekliyor, hangi kamu kurum ve kuruluşlar bu gazeteleri destekliyor.

Aslında en çarpıcı soru şu olmalı [ Hangi siyasi otorite hangi gazeteleri destekliyor. ] ve Hangi Gazeteler hangi siyasi otoriteleri desteklerken burada nasıl oluyorda iş yapıyor. Aslında karmaşık düzenin karmaşık işleyişimi dersek, yoksa normal gözüken işleyişin, anormal birleşmesi mi..? Bizlere şu soruyu sorabilirsiniz. Sizler kimi destekliyorsunuz…?

Çok güzel soru değilmi..! Desteklediğimizin DOĞRU-SU hep onda kaldık. Adımız aynı. Peki YANLIŞ’ı destekleyenlerin yanında neden DOĞRU kaldı. ve Neden DOĞRU Olanlar yanlışın yanında kalanlara destek verdi …? Çok çarpıcı değilmi çarpıcı olan aslında gerçekler ve bizler hala o gerçeklerle yaşıyoruz ve yaşamaya sanırım devam edecez. Ancak elbetde herşeyin sonu olduğu gibi bu yanlışında bir sonu olduğuna inanıyoruz ve en başında yazdığımız gibi. Hiçbir kamu kurum ve kuruluşdan destek beklemediğimizi vurgular STANDARTLARI ZORLAMAK Adına yayınlarımıza devam edeceğimizi saygıyla vurgularız.

Karasu TV

Comments are closed.